Oleander

przez , 13.mar.2014, w Bez kategorii

A więc już jakiś czas temu dostałem nasiona od firmy oleander.
Oto ich strona internetowa : www.oleander.pl

A dostałem :
Eukaliptus gałkowy
Palma Washingtona
Oliwka europejska
Drzewo jedwabne
Kuflik
Pitaja – smoczy owoc
Bambus ogrodowy

A teraz przybliżenie każdego z nich.
Zacznijmy od Palmy Washingtona :
Jest to roślina wieloletnia ,szybko rosnąca,przeznaczona do uprawy domowej. Palma o smukłej łodydze, stopniowo zwężającej się ku koronie. Posiada jaskrawozielone, wachlarzowate blaszki liściowe. Martwe liście tworzą kudłatą otulinę wokół kłodziny. Wysokość w naturze ponad 10 m, w domu – rzadko powyżej 2 m. Wysiew całoroczny.

Bambus ogrodowy:
Mrozodporność: do -17 (starsze rośliny), w chłodnych rejonach przenosić na zimę do domu.
Maksymalna wysokość tego bambusa w naszym klimacie 5-10 m.
Bambus Ogrodowy Moso jest mrozoodporny do ok -17′C (dotyczy części podziemnych). Najczęściej wtedy ulega uszkodzeniu część nadziemna (już przy ok -10 i silnym wietrze), ale na wiosnę bambus odbija z części podziemnej (kłącza). W chłodnych rejonach można bambusa uprawiać w dużej donicy, przenosząc go na czas chłodów w zabezpieczone przed mrozem miejsce.

Pitaja-smoczy owoc
Roślina wieloletnia, przeznaczona do uprawy domowej. Pitaja należy do epifitów, może się wspinać lub położyć po innych roślinach. Tworzy duże, bardzo smaczne owoce o białym miąższu, w smaku nieco podobne do kiwi.

Kufklik
Jest to mały rozłożysty krzew z gęsto ułożonymi sztywnymi liśćmi z twardymi wierzchołkami. Od późnej wiosny do lata wydaje kremowo żółte kwiaty w kłosach o długości 4-15 cm.
Roślina wieloletnia, szybko rosnąca, przeznaczona do uprawy domowej.

Drzewo jedwabne
Roślina wieloletnia, szybko rosnąca, przeznaczona do uprawy domowej lub ogrodowej. Albizia jest niskim drzewem zrzucającym liście na zimę. Roślinę uprawia się głównie ze względu na niesamowite ulistnienie i ozdobne kwiatostany, z małymi pręcikami. Kwitną nawet kilkuletnie rośliny.

Oliwka europejska
Roślina wieloletnia, szybko rosnąca, przeznaczona do uprawy domowej lub ogrodowej w okresie bez przymrozków. Oliwka jest drzewem wiecznie zielonym. Oliwka europejska zasługuje na uwagę ze względu na zastosowanie owoców. Produkuje się z nich doskonałą oliwę. Drzewo oliwne jest długowieczne – może dożyć nawet 2 tyś lat.

Eukaliptus gałkowy
Jest zdecydowanie najlepszy do uprawy w domu. Mimo, że jest rozłożystym średnio gęstym drzewem o gładkiej kremowej korze daje się łatwo formować i można go przycinać ograniczając wzrost. Wyróżnia go duża zawartość dobrze działających na człowieka olejków eterycznych, liście przepięknie pachną.

 

 

A oto one :

A tutaj mamy już posiane czekamy aż wykiełkują :))

Zapraszam i polecam
www.oleander.pl


Odpowiedz

Szukasz czegoś?

Użyj poniższego formularza:

Nadal nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zostaw komentarz w notce, lub skontaktuj się z nami a zajmiemy się tym.

Blogroll

Kilka bardzo polecanych stron...

Archiwum

Wpisy, chronologicznie...